Ürün Adı: Aktif Karbon Ünitesi
Ürün Kodu 1528
Kategorisi Aktif Karbon Sistemleri

TALYA MİRAY AKTİF KARBON ÜNİTELERİ

        ​Aktif Karbon :

Aktif karbon filtreler suda bulunan, tat, koku ,renk ,klor ve klor bileşikleri , deterjan , petrol ve sanayi atıkları ,tarımsal zehirler, taninler , asbest ve bütün organik maddeleri gideren adsorbsiyon prensibi ile çalışan fiziko - kimyasal arıtım üniteleridir.

Aktif karbon minerali, grift yapısı sayasinde çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2 / gr ) sahiptir . Geniş yüzey alanı, arıtılacak suyun aktif karbon yüzeyi ile temasını arttırır, yüksek verimde arıtım sağlar.

Aktif karbon filtreler insan müdahalesine gerek olmadan tam otomatik olarak çalışır. İçerisinden geçen suyun kirlilik derecesine ve geçen su miktarına bağlı olarak, bir süre sonra aktif karbon filtre yatağı adsorbsiyon özelliğini kaybeder ve geri yıkama ile temizlemesi gerekir bunun için otomasyon valfi , belirli periyotlarda filtre yatağını basınçlı su ile 15- 20 dk. ters yıkamaya alır. Aktif karbon yüzeyine tutunan kirleticileri sökerek filtre yatağına adsorbsiyon özelliği kazandırır. Geri yıkama işlemi , filtrasyon sürecinde oluşması muhtemel su kanallarında dağıtır ve arıtılacak suyun filtre yatağından homojen bir akış ile geçmesini sağlar, filtre bu sayade yüksek verimle çalışır.

Aktifkarbon filtre uyglamalarında dikkat edilmesi gereken aktif karbon yatağının bakteri üremesi için uygun bir ortan oluşturma riski vardır.Aktif karbon, suda bulunan organik maddeleri tutar ve bu organik maddeler bakteriler için besin kaynağıdır. Organik maddeler ile beslenen bakteriler hızla çoğalır ve "bakteri kaçağı" oluşmasına sebep olurlar bu sebeple , aktif karbon filtre uygulamalarından önce ve sonra dezenfeksiyon yapılması tavsiye edilir.

Talya Miray Aktif karbon üniteleri, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır. üğnde 15-20 dk. süre ile otomatik ters yıkama işlemini yapan aktif karbon filtre kendisini temizler.

Ayrıntılı bilgi için TALYA MİRAY SU ARITMA TEKNOLOJİLERİ ile lütfen iletişime geçiniz.